top of page

Dijital Reklam Filmi Nedir?

Tanıtım filmleri, belirli bir kişiyi, kurumu, kuruluşu ve/veya hizmeti potansiyel müşteri kitlesiyle doğrudan bağlantı sağlaması amacı ile planlanarak çekilen video türüdür. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile hayatımızın her anına giren hareketli görüntüler artık şirketlerinde hedef kitlesine ulaşmasındaki en etkili yol haline gelmiştir. Tanıtım filmlerinin birçok mevcuttur;

-Kurumsal Tanıtım Filmi

Adı üzerinde, daha çok kurumsal kimliğin vurgulanarak ürün hizmet ve yöneticilerin vermek istediği mesajlarla harmanlanarak marka tanıtımı amacı ile hazırlanan video içerikleridir. Filmin marka ve kurum ile bütünleşmesi ve kurumu yansıtması beklenir. Böylelikle kurumun imajı güçlenir. Gerçek çekim görüntülerinin kullanılabileceği gibi elde olan dökümanlar motion graphicsler ile de hazırlanabilir.

-Firma Tanıtım Filmi

"Kurumsal Tanıtım Filmi" ile benzer yönlerinin olmasıyla birlikte daha çok orta ve küçük ölçekli işletmelerin tercih ettiği bir içeriktir. Firma Tanıtım Filmi ile farkı ise Kurumsal Tanıtım filmine nazaran daha düşük bütçelerle hazırlanabilir olması. Bu video türünde işletmenin ve verdiği hizmetin hızlı bir tanıtımı amaçlanmaktadır.

-Ürün Tanıtım Filmi

Bir ürünün hedef kitleye ulaşması için yapılan etkili yollardan biridir. Burada da gerçek çekim görüntüleri, görsel içerikler ve motion graphicsler kullanılabilir. Ürünün hedef kitlensine doğru en doğru ürün olduğu mesajı iletilmek amaçlanır.

-İnfografik Tanıtım Filmi

İnfografikler ya da bilgilendirme grafikleri; bilgi, veri ve bilgi birikimlerini görsel olarak sergileyen grafiklerdir. Bu tanıtım filmi çeşitinde infografikler hareketlendirilerek animasyon haline gelmesi sağlanır. Amaç ürünün hızlı, sadece ve bilgilendirici tanıtımını oluşturmaktır. Bu çalışma masa başında hızlanır.

-Etkinlik Tanıtım Filmi

İşletmelerin kendilerinin düzenledikleri veya içerisinde yer aldıkları fuar, konser, seminer, sempozyum, parti vb. tüm etkinliklerin ilgili hedef kitleye ulaşması için hazırlanmış olan video türüdür.

-Youtube Kanal Tanıtım Filmi

İçerik üreten youtube kanalının kendi tanıtımı yapılması amacı ile hazırlanan videolardır.

-Web sitesi Tanıtım Filmi

İşletmenim hali hazırda var olan veya da lansmanı yapılacak olan web sitesini tanıtmak amaçlı hazırlanan tanıtım filmi türüdür. 

GMTCNT Kurumsal Tanıtım Filmi
Videoyu Oynat